Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w weryfikacji inwentaryzacji istniejącej infrastruktury rowerowej na obszarze miasta Poznania.
Korzystanie z mapy
Otworzyć listę warstw najeżdżając kursorem na biały kwadrat z ikoną warstw w prawym górnym rogu ekranu komputera (tuż pod napisem "INSTRUKCJA").
W celu wyświetlenia elementów danej warstwy zaznaczyć biały kwadrat (checkbox) przed ikoną i nazwą warstwy. Warstwa wyświetli się po załadowaniu danych. Można włączać wiele warstw jednak należy pamiętać, że większa ich liczba może spowolnić działanie aplikacji.
Widok na mapie można przybliżać lub oddalać korzystając z przycisków +/- w lewym górnym rogu ekranu. Przybliżenie można także uzyskać przez dwukrotne szybkie kliknięcie na mapie.
Po najechaniu wskaźnikiem na obiekt i kliknięciu pojawi się okienko z atrybutami przypisanymi do danego obiektu, a w przypadku obiektów punktowych dodatkowo zdjęcie. Obiekty punktowe są agregowane w przypadku ich większej liczby na danym obszarze mapy. Klikając w kółko z liczbą obiektów mapa zostanie przybliżona. W celu wyświetlenia pojedynczych obiektów należy klikać w kółka agregujące do skutku. Zdjęcie obiektu można powiększyć klikając w miniaturę.
Zgłaszanie uwag
Jeśli uważasz, że dane obiektu są nieprawidłowe może zgłosić uwagę poprzez kliknięcie zielonego przycisku „Formularz zgłoszeniowy”. Pojawi się okno, w którym należy podać swój adres e-mail oraz wpisać uwagę, a następnie kliknąć przycisk „Wyślij”.
Jeśli zauważysz, że na mapie brakuje któregoś z wymienionych w warstwach elementu infrastruktury rowerowej (np. droga dla rowerów, stojak rowerowy, próg zwalniający, czy strefa zamieszkania), a istnieje on w terenie, to przybliż się do miejsca na mapie, którego to dotyczy i kliknij. Pojawi się formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać swój adres e-mail oraz wpisać uwagę jaki rodzaj infrastruktury znajduje się w tym miejscu wraz z opisem jego lokalizacji np. nazwą ulicy.